Difference between revisions of "Usuwanie zawieszonych spójników"

From Scribus Wiki
Jump to navigation Jump to search
Line 1: Line 1:
 
=Konfiguracja usuwania zawieszonych spójników=
 
=Konfiguracja usuwania zawieszonych spójników=
Do usuwania zawieszonych spójników w tekście służy wtyczka '''Short Words''', która dostarczana wraz ze Scribusem. Do wtyczki dołączony jest plik systemowy, zawierający również część dotyczącą polskich tzw. zawieszonych spójników. Plik ten można łatwo zmieniać według swoich upodobań.
+
Do usuwania zawieszonych spójników w tekście służy wtyczka '''Short Words''', która dostarczana jest wraz ze Scribusem. Do wtyczki dołączony jest plik systemowy, zawierający również część dotyczącą polskich tzw. zawieszonych spójników. Plik ten można łatwo zmieniać według swoich upodobań.
  
 
* Pójdź do menu '''Edycja>Konfiguracja...>Short Words'''
 
* Pójdź do menu '''Edycja>Konfiguracja...>Short Words'''

Revision as of 21:26, 10 October 2005

Konfiguracja usuwania zawieszonych spójników

Do usuwania zawieszonych spójników w tekście służy wtyczka Short Words, która dostarczana jest wraz ze Scribusem. Do wtyczki dołączony jest plik systemowy, zawierający również część dotyczącą polskich tzw. zawieszonych spójników. Plik ten można łatwo zmieniać według swoich upodobań.

  • Pójdź do menu Edycja>Konfiguracja...>Short Words
  • Kliknij w oknie zawierającym plik konfiguracyjny, przejdź do dowolnego wiersza zaczynającego się od kodu języka pl i dodaj swoje "zawieszone spójniki" (położenie spacji oznacza miejsce, w którym zostanie wstawiona twarda spacja)
  • Kliknij na przycisk wyzeruj, aby zapisać zmienione ustawienia

Preferences short words pl.png

Usuwanie zawieszonych spójników

Short words pl1.png